INSTRUKCJA KLEJENIA

Aby uzyskać maksymalną trwałość i jakość naklejonej grafiki, szczególnie przy zastosowaniu na pojazdach i ekspozycji zewnętrznej, należy wykonać klejenie z zachowaniem poniższej instrukcji.

Naklejki stosowane do wnętrz, na powierzchnie dekoracyjne, ściany, meble, zabawki, papier, nie potrzebują specjalnego przygotowania powierzchni ale im mniej stabilna powierzchnia tym trwałość naklejek będzie mniejsza.

1. Oczyść i odtłuść powierzchnię na którą będziesz kleić naklejki, denaturatem lub spirytusem.

    NIE STOSOWAĆ ROZPUSZCZALNIKÓW TYPU NITRO, ACETONU, BENZYNY LAKOWEJ.

2. Przed usunięciem papieru dociśnij przeźroczystą folie do naklejki (płaską powierzchnia lub paznokciem)

3. Usuń papier odciągając go do góry, tak aby grafika pozostała na przeźroczystej folii. Uwaga, nie wolno dotykać naklejek od strony kleju.

4. Naklejkę przyklej wraz z przeźroczystą folią, zaczynając od jednej strony i dociśnij równomiernie wszystkie elementy naklejek przez folie przeźroczystą, aby usunąć powietrze.

5. Odczekaj kilka minut i powoli usuń przeźroczystą folie.

UWAGA!

Nie wolno kleić na świeży lakier, w przypadku powierzchni lakierowanych powinno się odczekać na odparowanie rozpuszczalników, bezpiecznie ok 10 dni po lakierowaniu.

Powierzchnia musi być gładka. Niektóre nielakierowane plastiki (np plastikowe kaski) lub karbon, mogą osłabić działanie kleju.

Naklejki po naklejeniu można pokryć lakierem bezbarwnym, ale bezwzględnie należy wykonać próbę czy użyty lakier nie uszkodzi naklejek.